Kusursuz Petekler İnşa Eden Balarıları

Çocuklar!

Hepiniz balarılarını tanırsınız. Çoğunuz  televizyonda izlediğiniz çizgi filmlerde, hatta canlı olarak da onları pek çok kez görmüşsünüzdür. Ama bizce yine de onların hakkında bilmediğiniz çok şey var…

Balarılarının bir kimyager gibi kovanlarındaki zararlı cisimleri özel bir madde ile kaplayarak kendilerini mikroplardan koruduklarını biliyor musunuz? Balarılarının aralarında kusursuz bir işbölümü ve görev dağılımı yaptıklarını biliyor musunuz? Kimilerinin kovan temizliği yaparken, kimilerinin petek inşa ettiğini, kimilerinin de herkesin sevdiği balı ürettiğini biliyor musunuz? Balarılarının, tıpkı bir matematikçi gibi ince açı hesaplamaları yaparak, kusursuz altıgen petekler inşa ettiklerini biliyor musunuz? Sizin için yarım kilo bal üretebilmek amacıyla yaklaşık 17 bin balarısının 10 milyon tane çiçeği ziyaret ettiğini biliyor musunuz?

Yukarıda saydıklarımız balarılarının hayret verici binlerce özelliğinden sadece birkaçıdır. Balarılarının bu özelliklerini daha yakından görmek ve onların bu akılcı davranışları nasıl yaptıklarını öğrenmek ister misiniz? O halde bu kitabı mutlaka okuyun.

http://harunyahya.org/tr/Kitaplar/556/Kusursuz-Petekler-Insa-Eden-Balarilari

DOSYA İNDİR
doc_icon pdf_icon