Mikro Canlılardaki Mucizevi Detaylar

Mikro Canlılardaki Mucizevi Detaylar

Mikro kurbağaların güçlü sesleri, kilometrelerce uzaklara uçan minik kuşlar, gözle görülemeyecek ölçüde küçük yaban arıları…

Daha pek çok mikro boyutlardaki canlıların ortak noktası taklit edilemeyecek ölçüde kusursuz yaratılış özelliklerine sahip olmalarıdır. Bu canlıların sahip olduğu üstün özellikler Allah’ın muhteşem yaratmasının delillerindendir.

Teknolojinin en dikkat çeken özelliklerinden biri teknoloji ilerledikçe üretilen teknolojik aletlerin boyutunun küçülmesidir. Örneğin ilk bilgisayarlar bir odayı kaplayacak kadar büyüktü. Günümüzde ise avucumuzun içinde odayı kaplayan bilgisayardan çok daha fazla işlem gücüne sahip bilgisayarları taşıyabiliyoruz. Akıllı telefonlar da bunun en belirgin örneklerinden biridir. Doğada da tıpkı akıllı telefonlarda olduğu gibi, küçücük bedenlerine pek çok mucizevi özellik ve yetenek yerleştirilmiş pek çok küçük canlı yaşar. Allah’ın yaratış sanatının en güzel örneklerinden olan bu minyatür canlılar, bilim adamlarının henüz yeni tespit ettiği teknoloji harikası özelliklere sahiptir:

http://harunyahya.org/tr/Makaleler/146537/Mikro-Canlilardaki-Mucizevi-Detaylar