ABD- Slate Magazine

Ayda 10 milyondan fazla müstakil ziyaretçisi olan ve Washington Post şirketinin internet dergisi olarak yayın yapan Slate Magazine, 21 Ekim 2009 tarihli sayısında Sayın Adnan Oktar ile yapılan bir röportajı konu aldı. Steve Paulson’ın İstanbul’da gerçekleştirdiği röportajdan izlenimlerin aktarıldığı haber, “HARUN YAHYA İLE TANIŞIN: MÜSLÜMAN DÜNYASINDAKİ LİDER YARATILIŞÇI” başlığı ile yayınlandı. Haberde Sayın Adnan Oktar’dan “İSLAM’IN ÖNDE GELEN YARATILIŞÇISI” olarak bahsedilirken, yazarın baş eseri “görsel bakımdan insanı şaşkına çeviren 6.5 kg ağırlığında, 800 sayfalık Yaratılış Atlası ifadesiyle tanıtıldı. Haberde öne çıkan satırlardan bir kısmı şöyle olmuştur:

… Müslüman dünyasına kitaplar, makaleler, videolar ve web siteleri aracılığıyla yayın yapıyor… Oktar’ın gündemi yalnız evrimle sınırlı değil.TÜRK İSLAM BİRLİĞİ” ÇAĞRISINDA BULUNUYOR ve bu Türk süper devleti Kazakistan’dan Endonezya’ya ve Batı Afrika’ya kadar uzanarak günümüz Müslümanları için Osmanlı İmparatorluğu’nu yenileyecek… Kaç evrimci biyoloğun yanlış düşünüyor olabileceğini sorduğumda, şöyle cevap verdi, “Masonların rolü üzerinde konuşmamız gerekir, çünkü MASONLAR BİLİMSEL BİR DİKTATÖRLÜK YOLUYLA DÜNYAYI YÖNETİYORLAR.” Bilim adamlarının bunu duyduklarında şaşıracaklarını söylediğimde, bunun nedeninin Masonların “temel özelliğinin gizli hareket etmeleri olduğunu ve bu nedenle görünmez olduklarını” açıkladı.

… Kendisine çok sayıda suikast girişimi olduğundan söz etti. Neden hedef gösteriliyordu? “Çünkü ben Darwinizm, komünizm ve diğer terörist örgütlenmelere karşı mücadele ediyorum.” Öyleyse Darwinistler, terörist miydi? Onların çalışmaları tüm dünyada terörizmi besleyen “Şeytani bir plandı” ve “bataklık ya da su birikintilerinde oluşan sivrisinekler gibi”ydiler. Çok sayıda faşist ve komünist lider, açık biçimde Darwinizm öğretilerinden ve ideallerinden etkilendiklerini belirtmişlerdi.” (Bu doğru, en azından Oktar’ın hem güçlü düşmanları hem de güçlü dostları var.)

Yaratılış Atlası’nın yayınlanmasıyla birlikte Oktar, “Darwinizmin tarihte ilk defa çıkmaza girdiğini” öne sürdü. Daha sonra başlıca Avrupa gazete ve dergilerinden makalelerin bulunduğu bir dosyayı çıkardı ve bunlardan alıntı yapmaya başladı: Liberation “MÜTHİŞ PANİK OLUŞTURAN KİTAP”tan söz etmişti, Stern kitabı “GÖK GÜRÜLTÜSÜ”ne benzetmişti, La Stampa ise “ELVEDA DARWIN” manşetini atmıştı. Oktar’a göre verilen ders açıktı; AVRUPALILARIN ÇOĞU DARWINİZME OLAN İNANÇLARINI KAYBETMİŞLERDİ… Yahya halihazırda ilgiyi tümüyle üzerine çekmiş durumda ve sadece Türkiye’de değil, tüm dünya üzerindeki Müslüman toplumların tamamında…

http://harunyahya.org/tr/Makaleler/18598/ABD–Slate-Magazine