Adnan Oktar 2 Ekim 2009 tarihinde ”Fosil Ardi”nin günümüzde yaşayan Bonobo maymunu ile aynı olduğunu açıkladı

Adnan Oktar: Şakamsı yaklaşmışlar birşeyler anlatmaya çalışıyorlar Adnan Hoca kızacak mı bu habere diyor? Ona benzer birşey yazmışlar. Bu 1990’larda bulunmuştu değil mi?

Adnan Oktar: Nerede o kerata?

 

Sahte Ardi çizimi

Ardi… 1.22cm boyunda 50kg ağırlığında. Bu fosil Etiyopya’da 1994 yılında bulunmuş. Bakın ben doğru söylüyorum… Evet Afrika’da … Otlar arasından ileriyi görmek isteyen maymunlar ayağa kalkmışlar. Biraz insaf etmek lazım. Orda bir çok çeşit hayvan var ayağa kalkan; hayvanların hepsi zaman zaman ayağa kalkıyor. Örneğin ayılar da ayağa kalkar. Ama hiç bir zaman sürekli iki ayağı üzerinde yürüyen ayı görmedim ben. Ayılar genellikle ayağa kalkar, biraz çevreyi rasat eder. Gerektiğinde kalkıp bakarlar ama sonra otların arasına girerek 4 ayak üstünde yürürler. Yani çok kötü uydurma bir delil bu ortaya konan. Şimdi bakın Kanal D’ye burada bir delil sunuyorum; Bonobo maymunu. Aynısıyla yaşıyor, bakın Kanal D’ye de gülmeye başlamış o da. Onlara gülüyor tebessüm ediyor. Kanal D çalışanlarına, hepsine buradan hatta Aydın Doğan beyefendiye de böyle tebessüm ediyor bakın ben aynısıyla varım diyor. Bakın dişleri aynı, dişleri insan dişine benziyor diyor, insanın dişi böyle, Allah bu şekilde yaratmış. Bu gayet normal ve hiçbir değişikliğe de uğramamış. Hayvan tabii yüzbinlerce, milyonlarca yıldan beri bu şekilde kalmış inşaAllah. İskelet yapısı da onların bulduğu fosille aynı. Bonobo’nun iskelet yapısı Ardi’yle aynı. Görünüyor değil mi şu an? Bu da bulunan hayvanın kafatası, Bonobo maymunuyla aynı ki orangutan kafasına da çok benziyor, orangutana da benziyor mesela orangutana da bu diş yapısı açısından da benziyor. Demek ki bu tarz maymun ve orangutan türleri oluyor. Bunlar da zaman zaman bulunuyor. Taa 1994’te bulunan fosili taze yeniymiş gibi ortaya çıkarttılar. Ayıp yapıyorlar, bunlar çocuksu hareketler. İnsaf! 94’te bulunan fosil durup durup arşivden çıkartılıp karşımıza getiriliyor. Aynısıyla duruyor hayvan hiçbir değişikliğe uğramamış.

Hayvanın çatısı, herşeyiyle aynı. Mesela ellerinin uzunluğu, parmaklarının uzunlukları, diş yapısı. Bonobo maymunu Ardi ile aynı. Aralarında hiçbir fark yok. Ayak yapısı, el yapısı, alsın baksınlar. Evet, durup durup öyle heyecanlanmalarına gerek yok. Her seferinde gereken cevabı veririm. Atıp, tutmak yok. Normal bilimsel delillerle konuşacaklarsa konuşalım. Ayrıca mükemmel bir hayvan. Kusursuz, hiç bir patalojisi yok. Simetrisi tamam. Kemik yapısında, iskelet yapısında hiçbir kusur yok. Herşeyiyle mükemmel bir hayvan. Bir ara fosil falan değil. Ardi de öyle, bu da öyle. Onun için Kanal D boşuna seviniyor. Bizim de üzüldüğümüz, kızdığımız yok; sadece anında cevabını veriyoruz.

Oktar Babuna: Eskiden meydanı boş buluyorlardı…

 

Günümüzde Yaşayan bonobo maymunu fosil Ardi ie tamamen aynı özellikleri göstermektedir.

Adnan Oktar: Evet, anında. Şimdi ne zaman öyle bir sahte fosil çıkarsalar hemen, anında cevap veriyoruz. Eskiden artık önlerine her geleni buna ikna edebiliyorlardı. Yalan da söyleyebiliyorlardı Darwinist arkadaşlar. Ama şu an bu tıkandı. http://harunyahya.org/tr/Makaleler/18014/Adnan-Oktar-2-Ekim-2009-tarihinde-Fosil-Ardinin-gunumuzde-yasayan-Bonobo-maymunu-ile-ayni-oldugunu-acikladi