BBC’nin Vazgeçemediği Sahte Evrim Delili: Alet Kullanan Şempanze

Mandatory Credit: Photo by Jurgen Christine Sohns/imageBROKER/REX/Shutterstock (9390243a) Chimpanzee (Pan troglodytes troglodytes), subadult, sitting on tree trunk, captive, occurrences middle Africa VARIOUS

BBCnin-Vazgecemedigi-Sahte-Evrim-Delili-Alet-Kullanan-SempanzeBBC haber internet sitesinde 13 Şubat 2007 tarihinde “Ancient Chimps Used Stone Tools” (Eski Şempanzeler Taştan Aletler Kullanıyorlardı) başlıklı bir makale yayınlandı. Makaledeki iddianın çıkış noktası, en eski şempanzelerin yaşam alanı olarak kabul edilen Fildişi Sahili”nin Noulo mevkiinde 4300 yıllık olduğu tahmin edilen ve tokmak görevi görebilen taştan portatif el aletlerinin bulunmuş olmasıydı. Sadece bu bulgulardan yola çıkarak evrimci bilim adamları, şempanzelerin insanları taklit ederek alet yapımını öğrenmiş oldukları ve dolayısıyla bunun ortak bir atadan geldiklerinin önemli bir kanıtı olduğu gibi aldatıcı bir sonuç çıkarmaya çalışmışlardı. Son derece büyük bir mantık çöküntüsünün ve ciddi bilimsel delilsizliğin ürünü olan bu yazı, Darwinistlerin klasik aldatma taktiklerinden biridir.

Bulunan aletleri delil gibi göstermeye çalışarak yalnızca bir varsayım üzerine kurgulanmış olan bu ve benzeri haberlere daha önce çok defalar cevap vermiştik. Konuyla ilgili detaylı bilgileri ve Darwinistlerin delilsizlik karşısında yaşadıkları olağanüstü mantık boşluğunu;

http://www.harunyahya.org/evrim/hy_hayatin_gercek_kokeni/hk7.html ve http://www.netcevap.org/vatan060131_1.html adreslerinden okuyabilirsiniz.

Not:
Bu yazı aynı zamanda MSNBC Technology and Science sitesinde yayınlanan “Chimps May Have Used Stone Hammers” başlıklı yazıya da cevabımızdır. 

http://harunyahya.org/tr/NetCevap/146791/BBCnin-Vazgecemedigi-Sahte-Evrim-Delili-Alet-Kullanan-Sempanze