Bilim ve Gelecek Dergisinin Bir Afrika”dan Göç Yanılgısı Daha

Bilim ve Gelecek dergisinin Şubat 2007 tarihli sayısında, Science Now Daily News isimli kaynaktan derlenen bir yazı yer aldı. Evrim hikayelerinin anlatıldığı yazıda ilk insanın Afrika”yı ne zaman terk ettiği konusu hakkında hayali spekülasyonlara yer veriliyordu.

Darwinistlerin en bilinen taktiklerinden biri, insanın evrimi iddialarıyla ilgili hiçbir bilimsel delilleri olmamasına rağmen bu konuda ısrarla evrim telkin eden propagandalar yapmaktır. Evrimci yayınlarda, “İnsanın atası ne zaman Afrika”dan göç etti?”, “Modern Akıl Nasıl Oluştu?”, “İki Ayak Üzerinde Yürümeye Ne Zaman Başladık?” gibi taraflı ve yönlendirici başlıklar atarak, halkı insanın evrimleştiğine inandırmaya çalışırlar. Bilim ve Gelecek dergisinin söz konusu sayısında da izlenen taktik tam olarak budur.

Yazıda, 50 yıldan fazla bir zamandır G. Afrika”daki müzelerde sergilenmekte olan bir kafatasının yeniden incelendiği, bunun sonucunda insanın hayali evriminde gerçekleştiği varsayılan göçün zamanının tespit edilebileceği iddia edilmektedir. Dikkat çekici olan, yazıda kafatası üzerindeki bilimsel çalışmaların hiçbir sonuç vermediğinin açıkça itiraf edilmesidir. Buna rağmen Bilim ve Gelecek yazarları söz konusu kafatasını bu hayali göçün bir kanıtı olarak vermekte sakınca görmemişlerdir.

Darwinistlerin bu gibi provokasyonları ve telkin metodları, içinde bulundukları acizliğin bir yansımasıdır. Çünkü insan evrimleşmemiştir ve Darwinistlerin insanın evrimine dair sundukları her bulguda bir sahtekarlık olduğu ortaya çıkmıştır. Örneğin Austrolopitecusların birer maymun türü, Neandertallerin ve Homo erectus“un birer insan ırkı olduğu kesin olarak anlaşılmıştır. Evrimcilerin büyük umutlar bağladıkları Lucy, Selam, Flores adamı gibi fosillerin de bir ara geçiş formu olmadığı; Lucy ve Selam”ın bir maymun türü, Flores adamı olarak lanse edilen türün ise bir insan ırkı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Dolayısıyla, evrimcilerin ellerinde insanın evrimleştiğine dair tek bir tane bile delil yoktur.

Evrimcilerin delil olarak öne sürdüğü tüm fosiller, bizzat evrimci bilim adamları ve araştırmacılar tarafından yalanlanmış durumdadır. Durum böyleyken, Bilim ve Gelecek dergisinin ve tüm diğer Darwinistlerin “İnsanın atası Afrika”dan ne zaman göç etti?” başlığıyla gündem oluşturmaya çalışmaları, sanki bu konuda gerekli tüm deliller varmış da geriye sadece hayali bir hominidin Afrika”dan ne zaman göç ettiğini bulmak kalmış gibi bir izlenim vermekten öte bir çaba değildir.

Bu konuyla ilgili evrimci yanılgıları daha önce açıklamıştık. Konuyla ilgili detayları buradan okuyabilirsiniz.
Bilim ve Gelecek dergisine, insanın evrimi konusundaki hikayeleri terk etmesini ve konuyla ilgili doğru bilimsel delilleri sunmasını tavsiye ediyoruz.

 

Not: 
Bu yazı aynı zamanda Science Daily internet sitesinde 16 Mart 2007 tarihinde yayınlanan “Tooth Decay Analysis Supports “Out Of Africa” Theory of Human Evolution” makalesine de cevabımızdır. 

http://harunyahya.org/tr/NetCevap/146792/Bilim-ve-Gelecek-Dergisinin-Bir-Afrikadan-Goc-Yanilgisi-Daha