Chandra Wickramansinghe ve Prof. Fred Hoyle’un Moleküler Evrimin Çıkmazı İle İlgili İtirafları

 

Prof. Fred Hoyle ve Chandra Wickramansinghe (Wickramansinghe Cardiff Üniversitesi’nde, Uygulamalı Matematik ve Astronomi profesörüdür):


… Hayat tesadüfi bir başlangıca sahip olamaz. Evrende var olan bütün maymunları birer daktilonun başına oturtsanız ve bu maymunlar rastgele daktilonun tuşlarına bassalar, bu maymunlardan birinin bile Shakespeare’in bir çalışmasını oluşturmaları kesinlikle imkansızdır. Hatta pratikte yanlış denemelerin konması için gereken çöp kutularının yetmemesi sebebinden dolayı da bu imkansızdır. Aynısı canlı maddeler için de doğrudur. Hayatın cansız maddeden kendi kendine oluşma olasılığı için 1 sayısının yanına 40.000 sıfır koyun. İşte hayatın cansız maddeden kendi kendine oluşma olasılığı bu sayıda bir ihtimaldir… Eğer insan, sosyal inançlardan dolayı veya “bilimin evrime inanması gerekir” şeklindeki eğitiminden dolayı ön yargılı hale gelmemişse bu basit hesap Darwin’i ve tüm teoriyi gömmek için yeteri derecede olanaksız bir sayıdır. Ne bu gezegende ne de bir başkasında, hiçbir ilkel çorba yoktu ve eğer hayatın başlangıcı rastgele değilse, o zaman belli bir amaca yönelik bir aklın ürünü olmalıdır.

Sir Fred Hoyle-Chandra Wickramasinghe, Evolution from Space, New York: Simon and Schuster, 1984, s. 148

http://harunyahya.org/tr/Evrimcilerin-Itiraflari/11066/Chandra-Wickramansinghe-ve-Prof-Fred-Hoyleun-Molekuler-Evrimin-Cikmazi-Ile-Ilgili-Itiraflari