Darwinizm ve materyalizm olmadan bilim olmaz mı?

ADNAN OKTAR: “Darwinizm-materyalizm olmadan, bilim olmaz” diyorsun. Ama bilim olduklarını tamam kabul edelim, ama yanlış yönünü, hatalı yönünü antisi olmadan nasıl çıkacaksın? Yani bilim sanki antilerin üstüne kurulu değil mi? Antisi yoksa nasıl bilim oluyor, değil mi? Bilim ne demek? Tartışılabilinen, araştırabilinen, incelenebilinen şeye denmiyor mu bilim diye? Tamam, bilim bu olduğuna göre, Darwinizmin antisi yoksa, bu Darwinizm nasıl bir ilim oluyor? Eleştirilemiyorsa, değil mi? “Proteinler tesadüfen olamaz” diyorsun. “Yok” diyor adam, “bu tabu sen bunu konuşamazsın, bunun antisi olmaz.” Niye? “Bu bir inanç, felsefe” diyor. Yani? “Pagan dini” diyor. “Biz bu dine söz ettirmeyiz” diyor. Hani bilimdi? Bilimse müsaade et eleştirelim, bilimsel eleştiri yapalım. Bilimsel eleştiri yoksa o zaman pagan dini var demektir. Nitekim de bütün dünyada Darwinizmi eleştirmek yasak pagan dini olduğu için. Proteinler tesadüfen olur mu olmaz mı? Bilimsel olarak bu eleştirilemez mi, araştırılamaz mı? “Yok, araştıramazsın” diyor. Paleontolojik delilleri sunmak istiyoruz diyoruz, fosilleri. “Ben kırarım onları” diyor. “Fosilleri katur kutur yerim” diyor, kurabiye gibi. Bu nedir diyoruz? “Bilim bu” diyor. Bilim değil, pagan dini. Taş yeme alışkanlığı normal bir şey değil. Bilimle alakası yok. Mert, anladın değil mi?

Gençliğin anti-Darwinist, anti-Marksist, anti-kapitalist yetişmesi için devletin imkanlarını kullansın. Anti-Darwinist, anti-materyalist, anti-komünist, anti-kapitalist. Vahşi kapitalizmi kast ediyorum. Faşizmin yanlışlıklarını anlattırsın. Çıksın bilim adamları konuşsunlar her gün. Daha dindar bir nesil yetiştirelim. Nasıl dindar? Hür düşünen, her şeyi araştıran, her şeye güzel gözle bakan, sevgi dolu, merhametli, şefkatli, aydın, bilimi esas alan, Allah’a aşık, demokrasiyi coşkuyla savunan, fikir hürriyetini coşkuyla savunan, her kesimi, herkesi kucaklayan, sanata, bilime, estetiğe, kaliteye çok önem veren, nezih bir eğitim politikası gençliğimiz için daha üst, daha kaliteli, daha hoş verim alınması açısından isabetli olur.

http://harunyahya.org/tr/Adnan-Oktarin-Sohbetlerinden-Secme-Bolumler/164748/Darwinizm-ve-materyalizm-olmadan-bilim-olmaz-mi