Dem TV’de evrim yanlısı tartışma programı ve programdaki Darwinist safsatalara cevaplar

14 Kasım 2009 tarihinde Dem Tv kanalındaki Düşünce Kervanı isimli programda, evrim teorisine dair çeşitli açıklamalar yer aldı. Programın yapımcıları ve programa katılanlar, Darwinizm’in son dönemlerde aldığı büyük darbe karşısında ciddi bir panik içinde olacaklar ki, çözümü 150 yıldır tekrarlanan hikayeleri yinelemekte bulmuşlardı.
 
Programın ilginç özelliği, KATILIMCILARIN TAMAMININ DARWİNİST OLMASIYDI. İkinci dikkat çekici özellik ise, kesinlikle TELEFON İLE KATILIMIN YASAKLANMIŞ oluşuydu. Karşıt görüşe dair gelen sorular ve mesajlar da İTİNA İLE OKUNMUYORDU. Bir başka deyişle program, “hiçbir karşıt görüşe yer vermeden en zahmetsiz şekilde evrim propagandası yapmak” için kurgulanmıştı. Bunun sebebi ise elbette DARWİNİSTLERİN YARATILIŞ DELİLLERİ KARŞISINDA MUTLAKA YENİLECEK OLMALARIYDI.
 
Bu, Darwinistlerin oldukça iyi bilinen bir özelliğidir. Darwinistler, güçlü deliller karşısında yenileceklerini çok iyi bildiklerinden, çareyi bu delillerden kaçmakta bulurlar. Aynı uygulamayı dünyanın en tanınmış Darwinist’i ve ateisti olan Richard Dawkins de yapmıştır. Dawkins, Sayın Adnan Oktar’ın defalarca yinelediği, hatta İngiltere’de trajı en yüksek gazete olan THE TIMES’da ilan vererek duyurduğu karşılıklı tartışma teklifini, “BEN YARATILIŞÇILARLA TARTIŞMAM” diyerek reddetmişti. Ortaokul çocuklarıyla, rahiplerle tartışmaktan çekinmeyen Dawkins, her nedense KONU BİLİMSEL DELİLLER OLDUĞUNDA TARTIŞMAYI REDDEDİYORDU.

Nitekim buna benzer olaylar, Sayın Adnan Oktar’ın son dönemlerde çeşitli kanallarda katıldığı ve katılmayı planladığı tartışma programlarında da gündeme geldi. Habertürk kanalındaki “Sansürsüz” programına Sayın Adnan Oktar ve Türkiye’deki bazı Darwinistler birlikte çağırılmış olmalarına rağmen, söz konusu Darwinistler, PROGRAMA YALNIZ ÇIKMAK İSTEDİKLERİNİ belirttiler. Karşılarında Sayın Adnan Oktar veya arkadaşlarından biri olduğu taktirde KESİNLİKLE PROGRAMA KATILMAYACAKLARINI açıkça ifade ettiler. Ülkemizde Darwinist ve ateist görüşleriyle çok iyi tanınan kişilerden biri de, şehir dışında olduğunu bahane ederek programa telefonla katılmakla yetindi. Telefonla katılımı sırasında ise, KARŞI TARAFIN KENDİSİNE HİÇBİR SORU SORMAMASI VE YORUMDA BULUNMAMASI konusunda da özel olarak garanti aldı. Benzer durum Sayın Adnan Oktar’ın ve yine aynı Darwinist’in konuşmacı olarak çağırıldığı bir başka kanaldaki bir başka tartışma programında da gündeme geldi. Sayın Adnan Oktar bu daveti memnuniyetle kabul ederken, karşıt görüşü temsil edecek olan bu kişiye O TARİHTEN BERİ ULAŞILAMADI.

Dawkins ”İslam karşı konulamaz şekilde güçleniyor” dediğine göre, Dawkins’in yavaş yavaş düzelmeye başladığı anlaşılıyor.

Adnan Oktar`ın 11 Ekim 2010 tarihli Adıyaman Asu Tv ve Malatya Tv röportajından

 
Sayın Adnan Oktar, her gün katıldığı canlı yayın programlarında söz konusu kişilere karşılıklı tartışma teklifini sürekli olarak tekrarlamaktadır. Fakat ne Dawkins, ne de bir başka Darwinist, SAYIN ADNAN OKTAR’LA KARŞILIKLI TARTIŞMAYA GİRMEK İSTEMEMEKTEDİR.


Sansürsüz Programı, 21-Ağustos-2009

 
Bunun nedeni SAYIN ADNAN OKTAR’IN, KESİN, AÇIK VE MUHTEŞEM DELİLLERLE EVRİM TEORİSİNİ TEMELİNDEN YOK ETMİŞ OLMASIDIR.
 
Bir Darwinist, ne zaman Sayın Adnan Oktar’ın karşısına çıkarsa, MUTLAKA VE MUTLAKA YENİLECEKTİR. Çünkü Sayın Adnan Oktar, itirazı mümkün olmayan en güçlü bilimsel delillerle iddiasını doğrulamaktadır. Darwinistlerin ise ellerinde TEK BİR TANE BİLE DELİL YOKTUR. Darwinistlerin delilsizliği, ilk defa olarak Sayın Adnan Oktar tarafından bu kadar net ve açık şekilde deşifre edilmiştir. İşte DÜNYADA VE TÜRKİYE’DE DARWİNİSTLERİN SAYIN ADNAN OKTAR’IN KARŞISINA ÇIKAMAMALARININ NEDENİ BUDUR.
 
Bu YENİLMİŞLİK, bu ZAVALLILIK, Darwinizm’in kesin çöküşünün getirdiği bu ÇARESİZLİK artık kendisini her yerde göstermektedir. Evrimi kurtarabilmek için karşıt hiçbir görüşe yer verilmeden, yoğun Darwinist propaganda ile gerçekleştirilen programlar bile, bu yenilmişliğin, bu çaresizliğin, Darwinistlerin içinde bulundukları aczin çok açık şekilde görüldüğü ortamlardır. BİLİMSEL DELİL GETİREMEMENİN EZİKLİĞİ, Darwinizm’in eski şaşalı dönemlerini yitirmiş olmasının YIKIMI VE YENİLGİSİ her yerde ayan beyan görülmektedir. Artık Darwinizm’in tarih kitaplarında bir komedi unsuru olarak yerini almasının vakti gelmiştir. Hala köhne Darwinist teoriyi canlandırabilmek için uğraşan bilim adamlarına ise tavsiyemiz, yanlıştan dönmek için geç olmadığı, en büyük erdemin, evrimin bir safsata olduğunu gördükten sonra bu yanlış inançtan vazgeçmek olduğudur.
 
Sonraki yazımızda, Dem tv’de gerçekleştirilmiş olan söz konusu programda yer alan iddialara cevapları bulabilirsiniz.

http://harunyahya.org/tr/Makaleler/18900/Dem-TVde-evrim-yanlisi-tartisma-programi-ve-programdaki-Darwinist-safsatalara-cevaplar