EŞİ BENZERİ GÖRÜLMEMİŞ FOSİL, EVRİMCİLERE SON DARBEYİ VURDU

Bugünden milyonlarca yıl önce yaşamış ve soyu tükenmiş Pterosaur isimli uçabilen bir dinazor türü vardır. Bu canlıya ait bugüne dek çok fazla fosil bulunmuş, her biri evrimciler tarafından çarpıtılmaya çalışılmış ve bu canlıyı soyu tükenmiş bir kuş türü olarak değil; sürüngen-kuş arası bir ara canlı örneği olarak tanıtmaya uğraşmışlardır.

Darwinistlerin bu aldatmacasının bilimsel hiçbir yönü bulunmamasına karşın, aynı iddiayı çeşitli dönemlerde sürekli olarak on yıllardır gündeme getirmekteydiler.

Fakat; bulunan yeni bir fosil; evrimcileri bu konuda uzun süreli bir sessizliğe sürekleyecek gibi…

150 milyon önce, bir pterosaurun karnı acıkır ve afiyetle yemek üzere kendine okyanustan güzel bir balık avlar. Tam o sırada, pterosaurun hiç beklemediği bir olay gerçekleşir. Aspidorhynchus isimli oldukça büyük bir balık, bu esnada pterosauru kapar ve dalgaların da yardımıyla suyun altına çekerek, pterosauru yer. Fakat yerken, bu büyük kuşu kolaylıkla sindiremediğinden boğularak kendi de ölür ve suda batmaya başlayarak tabana kadar erişir ve burada hep birlikte fosilleşirler.

Bulunan bu fosil, evrim teorisi açısından çok ciddi bir sıkıntı oluşturmaktadır. Çünkü farklı canlı türlerinin birlikte aynı anda yaşadığının en net delillerindendir.

150 milyon yıl öncesine ait bu fosildeki üç canlının her biri de mükemmel komplekslikte canlılardır. Hiçbiri evrimcilerin iddia ettiği gibi yarı sürüngen- yarı kuş, ya da yarı balık- yarı sürüngen canlı özellikleri taşımamakta; 150 milyon yıl öncesinde de her yönüyle mükemmel ve estetik olan balıklar ve kuşların yaşadığını göstermektedir.

Bugünden milyonlarca yıl önce yaşamış canlılar, bugün günümüzde de yaşamaktadır. Fakat çoğu canlının soyları tükenmiştir.

Şu an içinde yaşadığımız yılda bile, soylarının tükenmesi ile karşı karşıya olan bir çok canlı vardır. Pandalar, koalalar, kel aynaklar tehdit altında olan binlerce canlıdan sadece bir kaç tanesidir. Gelecekte milyonlarca yıl sonra yapılacak bir kazı çalışmasında bu canlılara ait bir fosil bulunduğunda, bu canlıların araform örneği olduklarını iddia etmek ne kadar gülünç olacaksa; geçmişteki soyu tükenmiş canlılara dair böyle bir varsayımda bulunmak aynı derecede gülünçtür.

Kaynak:

http://www.newscientist.com/blogs/shortsharpscience/2012/03/fish-that-swallowed-a-pterosau.html