Evrimciler ne demişlerdi, nasıl yalanlandı

Piltdown adamı:

Ne demişlerdi:
İnsanın hayali evrimine en büyük delil demişlerdi. İnsanın atası olarak 40 yıl British Museum’da sergilendi.
 
Ne oldu:
Günümüz insan kafatasına 500 yıllık bir orangutan çenesinin monte edilmesiyle, dişlerin törpülenip, kafatasının potasyum dikromat ile eskitilmesi yöntemi ile hazırlanmış bir fosil olduğu, tarihin en büyük sahtekarlığı olduğu ortaya çıktı.
 
Nebraska adamı:
Ne demişlerdi:
İnsanın hayali maymun atası olduğunu iddia etmiş ve Nebraska adamını bütün ailesiyle resmetmişlerdi.
 
Ne oldu:
Nebraska adamı denen şeyin, yalnızca soyu tükenmiş bir domuz dişinden ibaret olduğu anlaşıldı.
 
Coelacant:
Ne demişlerdi:
Akciğerleri ve ayakları oluşmakta olan, denizden karaya çıkmak üzere olan soyu tükenmiş bir ara form demişlerdi.
 
Ne oldu:
Canlısı günümüzde defalarca bulundu. Akciğer dedikleri şeyin yağ kesesi, ayak dedikleri şeyin de yüzgeçler olduğu, sığ sulara hiç çıkamayan mükemmel bir dip balığı olduğu anlaşıldı.
 
Lucy:
Ne demişlerdi:
İnsanın en eski maymun atalarından biri olduğunu iddia etmişlerdi.
 
Ne oldu:
Canlının fosili üzerinde yapılan inceleme neticesinde yürüyüşü dahil bütün özelliklerin şempanzelere özgü olduğu ve Lucy’nin bir şempanze olduğu kesin olarak anlaşılmıştır.
 
İda:
Ne demişlerdi:
% 95’i korunmuş olan fosilinden tam bir lemur olduğu anlaşılan canlının, başparmağının bükülebilmesi ve tırnaklarının olması nedeniyle “insanın atası” ilan etmişlerdi.
 
Ne oldu:
Bükülen başparmak ve tırnak özelliklerinin primatlara özgü bir özellik olduğu söz konusu fosilin soyu tükenmiş bir lemur olduğu anlaşıldı. Darwinist bilim adamları, bu fosilin insanın evrimine delil gösterilmesini “maskaralık”, “medya sirki”, “utanç kaynağı”, “saçmalık”, “evrim için bir açmaz” olarak nitelendirmişlerdir.
 
Haeckel’in embriyo çizimleri:
Ne demişlerdi:
Haeckel’in çizimlerine bakarak insanın anne karnındaki gelişim evrelerinde kurbağadan insan ceninine sözde bir evrim geçirdiğini, türler arasında da bu tür bir evrimleşmenin yaşanmakta olduğunu iddia etmişlerdir.
 
Ne oldu:
Haeckel’in embriyo çizimlerinin sahte olduğu, farklı canlıların embriyo resimlerini kullanarak kasıtlı olarak insan embriyosu gibi gösterdiği anlaşıldı. Haeckel sahtekarlığını şöyle itiraf etti:
Bu yaptığım sahtekarlık itirafından sonra kendimi ayıplanmış ve kınanmış olarak görmem gerekir. Fakat benim avuntum şudur ki; suçlu durumda yanyana bulunduğumuz yüzlerce arkadaş, birçok güvenilir gözlemci ve ünlü biyolog vardır ki, onların çıkardıkları en iyi biyoloji kitaplarında, tezlerinde ve dergilerinde benim derecemde yapılmış sahtekarlıklar, kesin olmayan bilgiler, az çok tahrif edilmiş, şematize edilip yeniden düzenlenmiş şekiller bulunuyor. (Francis Hitching, The Neck of the Giraffe: Where Darwin Went Wrong, New York: Ticknor and Fields 1982, s.204)
 
At serisi:
Ne demişlerdi:
50 milyon yıl önce dört tırnaklı tilki büyüklüğündeki bir canlıdan bugünkü atın oluştuğunu iddia ettiler ve bunun için soyu tükenmiş birbirleri ile hiçbir tür bağlantısı olmayan canlıları kendilerine göre gitgide boyları büyüyen, fakat tırnak sayıları azalan bir canlı sıralaması yapıp at serileri oluşturdular.
 
Ne oldu:
Yeni bulunan fosiller nedeniyle at serisi defalarca değiştirildi. Sonunda farklı tarihlere ait farklı tırnak sayısında farklı canlıların oluşturduğu at serisinin bir sahtekarlık olduğu ortaya çıktı. 47 milyon yıllık at kafatasının bulunmasıyla da sahtekarlık iyice ortaya çıktı. 
 
Archaeopteryx:
Ne demişlerdi:
Fosilin pençelerinde tırnakları ve ağzında dişleri olduğu için dinozorlardan kuşlara ara form olduğunu iddia etmişlerdi.
 
Ne oldu:
Science dergisinin ve pek çok Darwinist’in itiraf etmiş olduğu gibi, canlının mükemmel uçma yeteneğine sahip olan bir kuş olduğu ortaya çıktı. Archeaopteryx ile aynı dönemde yaşamış mükemmel kuşların fosilleri ortaya çıktı. Liaoningornis ve Confuciusornis, Archaeopteryx ile aynı dönemde yaşamış mükemmel kuşlardır.
 
Sanayi devrimi kelebekleri
Ne demişlerdi:
İngiltere’de sanayi devrimi sırasında, koyulaşan ağaç kabukları üzerinde açık renkli kelebeklerin kuşlar tarafından avlandıkları, koyu renkli kelebeklerin doğal seleksiyonla seçildiklerini ve bu durumun iş başında evrime bir delil teşkil ettiğini söylemişlerdi.
 
Ne oldu:
Güvelerin hiçbir zaman gündüz ortalığa çıkmadıkları ve ağaç kabuklarına hiçbir zaman konmadıkları, ağaçların görünmeyen iç kavuklarında saklandıklarının ortaya çıkması üzerine yapılan araştırmada koyu renkli kelebeklerin, ağaç kabuklarının üzerine Darwinist bir biyolog olan H.B.D. Kettlewell tarafından yapıştırıldıkları anlaşıldı.
 
Homo Florensis:
Ne demişlerdi:
Endonezya’da bulunan kemiklerin ayrı bir insan türü olduğu iddia edilmişti.
 
Ne oldu:
Ancak bu kalıntıların mikrosefali hastalığı olan bir insana ait olduğu ortaya çıkmıştır.
 
Neandertaller:
Ne demişlerdi:
Neandertallerin daha ilkel bir insan ırkı olduğunu iddia etmişlerdi.
 
Ne oldu:
Neandertallerin günümüzdeki insanlarla aynı yaşam, akıl, dil ve medeniyete sahip bir insan ırkı olduğu ispatlandı.
 
 

http://harunyahya.org/tr/Makaleler/16841/Evrimciler-ne-demislerdi-nasil-yalanlandi