Fransa Yaratılış Atlası’nın şokunu atlatamadı 4


Harun Yahya’nın Yaratılış Atlası adlı eserinin, Darwinistler üzerinde oluşturduğu psikolojik çöküntüyü yansıtan yorumların devamı :

 

 ETKİ 29:Okyanusun bu yakasında gittikçe taraftar toplayan(ların)… görüşleri tarafından doldurulmadan önce, acilen bu konudaki boşluklarımızı telafi etmemiz gerekmekte. Çünkü bu konu politik bir boyut alabilir.
ETKİ 30:… Fransa’da da olabilir ve dindarlar veya diğer popülist ideolojiler, bilim konusundaki tartışmaların yönünü kendi taraflarına döndürüyorlar. Büyük bir meydan okuma söz konusu.
ETKİ 31:AVRUPA’DA ANTİ-DARWINİST SALDIRILAR
ETKİ 32:Fransa/Ocak 2007: 2.000 adet Yaratılış Atlası -Kuran’a dayanarak evrim teorisini eleştiren yaratılışçı eser- Fransız okullarına ve üniversitelere gönderildi.
ETKİ 33:Fransa/Ekim 2007: Yaratılışçı fikirlerin güçlenmesinden endişe duyan bazı Avrupa konseyi üyeleri, eski Fransız üye Guy Langagne’ın yönetiminde, eğitime yaratılışçı müdahaleyi yasaklayan bir önerge sundu…

Evrimin, 19. yüzyılın ilkel koşullarında ortaya atılan bir masaldan ibaret olduğunu anlamaya başlayan Avrupalılar, Yaratılışın pek çok net delille ispatlandığını da görmüş oldular. Avrupa’da başlayan bu fikri aydınlanma, materyalist, ateist ve Darwinist çevrelerde tedirginlik yaratmıştır. Bu tedirginliğin en son belgelerinden biri de, Avrupa Parlamentosu Konseyi, Kültür, Bilim ve Eğitim Komitesi tarafından hazırlanan rapordur.

ETKİ 34:Hollanda: Ocak 2007: Hollanda’caya çevrilmiş “Yaratılış Atlası” örnekleri, birkaç üniversite ve okula gönderildi… Milli Eğitim Bakanı Maria van der Hoeven, canlıların evriminde “tesadüfe inanmamayı” kabul ediyor…
ETKİ 35:Polonya: Milli Eğitim Bakanı Yardımcısı Miroslaw Orzechowski… Charles Darwin’in teorisini yalan olarak değerlendirdi.

 

ETKİ 36:Almanya: Hagen-Hohenlimburg’da yaratılışçı Lebendige-Vorwelt (Rhur) müzesi, zaman içerisinde türlerin daima sabit kaldıklarını; dolayısıyla evrimleşmediklerini göstermeyi amaçlayan büyük bir fosil koleksiyonu sunmaya başladı.

 

 

ETKİ 37:Rusya: … gittikçe daha çok sayıdaki öğrenci, evrimin öğretilmesini ve Charles Darwin’in teorisinin eğitimde tekel olmasını reddediyorlar.
ETKİ 38:Sırbistan: Kültür Bakanı Ljiljana Colic, ilk öğretimden evrim tarihi dersinin kaldırılmasını veya uygun bir karşılığı olarak, yaratılışçı bir eğitim oluşturulmasına emir verdi…
Etkilerin Devamı >>>

http://harunyahya.org/tr/Harun-Yahya-Etkiler/8797/Fransa-Yaratilis-Atlasinin-sokunu-atlatamadi-4