Gish, Duane T.

Dünyaca ünlü evrim uzmanı Prof. Gish, Bilim Araştırma Vakfı’nın düzenlediği “Evrim Teorisinin Çöküşü: Yaratılış Gerçeği” başlıklı uluslararası konferansta (5 Temmuz 1998) “İnsanın Kökeni” adlı konuşmasında insanın maymundan evrimleştiği tezinin hiçbir dayanağı olmadığını anlattı:

Fosil kayıtları evrim teorisini çürütmekte, insanın maymundan evrimleştiği iddiasını geçersiz kılmaktadır… Bilim bizlere tüm canlı türlerinin Allah tarafından ayrı ayrı yaratıldıklarını göstermektedir. 196

ICR’ın kurucularından biri olan Dr. Duane T. Gish, özellikle fosil bilimi konusunda yazdığı kitaplar ve verdiği 500’ün üzerinde konferansla, dünyada evrim teorisine karşı eleştiri getiren en ünlü isimlerden biridir. Kısa adı ICR olan Institute for Creation Research (Yaratılış Araştırmaları Enstitüsü) 1970’lerin başında ABD’nin San Diego kentinde kurulmuş ve o dönemden bu yana dünyada evrim teorisine yönelik eleştiri getiren en önemli kurumlardan biri olmuştur. ICR bünyesinde 20’nin üzerine bilim adamı ve çok sayıda araştırmacı yer almaktadır. Enstitü’nün; yüksek lisans eğitimi veren bir fakültesi, yılda binlerce ziyaretçi çeken “Yaratılış Müzesi”, dünyanın farklı ülkelerinde bilimsel araştırmalar yürüten bir ekibi, laboratuvarları, kitap, dergi ve radyo yayınları bulunmaktadır.


Duane T. Gish’in Evrim teorisini eleştiren kitapları


196 http://www.harunyahya.com/EvrimAldatmacasi/aldatmaca/evrim16.html 
http://harunyahya.org/tr/Evrim-Sozlugu/15901/Gish-Duane-T