Günümüzün Darwinizm Uygulayıcıları: Neo-Naziler

Hitler, Mussolini gibi faşist liderler ve onlara bağlı olan Nazi örgütlenmeleri (SA, SS, Gestapo vs.) veya Mussolini’nin “Kara Gömleklileri” bugün tarihe karışmış gibi görünseler de, onların fikirlerini izleyen neo-faşist örgütler hala faaliyet halindeler. Özellikle son yıllarda, Avrupa’nın birçok ülkesinde ırkçı ve faşist hareketler yeni bir uyanış içindeler. Bu hareketlerin en başında ise Almanya’daki Neo-Naziler geliyor. Neo-Naziler, işsiz-güçsüz sokak serserilerinden, uyuşturucu müptelalarından, cani ruhlu insanlardan oluşmaktadır ve faşist karakterin tüm özelliklerini üzerlerinde taşımaktadır.

Neo-Naziler de aynı Hitler ve diğer Naziler gibi Darwinist anlayışı benimsemişlerdir. Nazi ve ırkçılık propagandası amacıyla hazırladıkları internet sayfalarında, Darwin’in sözleri ve Darwin’e yönelttikleri methiyeler yer almaktadır. Sayfalarında, Darwinizm’in kabul edilmesi gereken bir teori olduğunu öne sürmektedirler.

Darwin’in ve Hitler gibi faşistlerin mirasçıları olan bu gruplar saldırılarına ve katliamlarına hala devam etmektedirler. Bu insanlıktan çıkmış güruhların eylemlerinin önüne geçmekte ise adli tedbirler yeterli olmamaktadır. Bu zulme kesin olarak dur demenin yolu, adli tedbirlerin yanı sıra ciddi anlamda bir fikri mücadele yürütmektir. Irkçılığı bir doğa kanunu olarak gören bu insanların, Darwinizm, ilmi olarak çürütülmediği sürece, yaptıkları zulümler de son bulmayacaktır.

gunumuzun-darwinizm-uygulayicilari-neo-naziler

1. 10 August 2005, daily Türkiye, “Savagery in Berlin, 8 dead, including 5 children”
2. 5 July 2005, daily Akşam, “Anti-Turkish Neo-Nazi Summit”
3. 5 July 2005, daily Gözcü, “Skinhead nazis increasingly hostile to Turks: A disgusting campaign!”
4. 24 October 2004, daily Milliyet, “Neo-Nazis spread violence”