Hormon Mucizesi

Siz bu yazıyı okurken vücudunuzda milyonlarca işlem yapılmaktadır. Bu işlemlerle bedeninizin hangi bölgesinde hangi hücrelerin neye ihtiyaçları olduğu hesaplanmakta, hangi görevleri yapmaları gerektiği belirlenmekte, hücrelerin ihtiyaçlarını karşılayacak önlemler alınmakta ve hücrelere ne yapmaları gerektiği teker teker bildirilmektedir. Vücudunuzdaki 100 trilyon hücre kusursuz bir iletişim sistemi sayesinde sizin tüm ihtiyaçlarınızı size hissettirmeden karşılamaktadır. Bu kusursuz iletişim ise hormonlarınız sayesinde gerçekleşir.

Elinizdeki kitapta hormonların incelenmesinin nedenlerinden biri canlılığın cansız maddelerden tesadüfler sonucunda oluşmasının kesinlikle imkansız olduğunu göstermektir.

Darwinistler ve materyalistler, Allah’ın varlığına inanmazlar ve canlılığın, tesadüfler sonucunda, cansız maddelerden, kendiğilinden oluştuğunu iddia ederler. Ancak, sadece hormonlar ve hücreler arasındaki iletişim dahi, canlılarda ne kadar olağanüstü sistemlerin bulunduğunu ve bunların tesadüfen oluşmasının imkansız olduğunu göstermek açısından yeterlidir.

Kitabın ikinci amacı ise, Allah’ın varlığına iman edenlere, Allah’ın yaratışındaki kusursuzluğu ve mükemmelliği bir kez daha örnekleriyle göstermek ve bu vesileyle O’nu en güzel isimleriyle yüceltmektir.

http://harunyahya.org/tr/Kitaplar/701/Hormon-Mucizesi

DOSYA İNDİR
doc_icon pdf_icon