İnsanın atasının mağaralarda yaşadığı iddiasının geçersizliği

Celal Şengör, bir televizyon programında insanın atasının mağaralarda yaşayan ilkel varlıklar olduğunu iddia etmiştir. Bu, “taş devri” aldatmacasını uzun yıllar insanlara evrim fikrini dayatabilmek için sunulan bir aldatmacadır.

 

Çeşitli arkeolojik kazılarda on binlerce yıl öncesinin mükemmel medeniyet özelliklerine ait tüm deliller elde edilmiş bulunmaktadır. Fakat elbette on binlerce yıldan geriye ahşap kalmaz; demir ise oksitlenir ve çürür. Geriye kalan tek şey genellikle taşlar ve kemiklerdir. Taş ve kemik kalıntılarına bakarak Darwinistler “taş devri” adını verdikleri bir dönem içinde hayali insansı garip varlıkların ilkel bir hayat yaşadığını iddia ederler. Oysa o dönemden geriye kalabilmiş taş ve kemik kalıntılarından bile o dönemde mükemmel bir medeniyetin var olduğunun kanıtları ortaya çıkmıştır. Darwinistlerin Neandertal olarak adlandırdıkları insan ırkının yaşadığı döneme ait flüt, dikiş iğnesi ve daha pek çok bulgu bu iddiaları yalanlamaktadır. Yaklaşık 60 bin yıl öncesine ait olduğu anlaşılan flüt, tam ve yarım notaların kusursuz olarak belirlendiği modern bir flüttür. Kemikten yapılmış olan dikiş iğnesi ise son derece düzgündür ve iplik geçirilmesi için açılmış bir deliğe sahiptir. Elbette müzik zevki olan, dikiş iğnesine ihtiyaç duyacak kadar giyim kuşam kültürüne sahip olan insanlara ilkel denilmesi imkansızdır. Konu hakkında detaylı bilgi için bkz. http://www.kabatasdevri.com.

http://harunyahya.org/tr/Evrimcilerin-Sahtekarliklari/17099/Insanin-atasinin-magaralarda-yasadigi-iddiasinin-gecersizligi