İnsanın Yaratılış Mucizesi

Bu dünyaya nasıl geldiğinizi hiç araştırdınız mı?

Sahip olduğunuz bedeni kimin yaptığını?

Gözlerinizi, ellerinizi, organlarınızı kimin inşa ettiğini?…

Eğer bu soruları biraz araştırırsanız, ilginç bir gerçekle karşılaşırsınız: Bundan yıllar önce, tek bir hücreden ibaret, gözle görülmeyecek kadar küçük, mikroskobik bir canlıydınız. Hem büyüklüğünüz hem de sizi oluşturan maddeler, herhangi bir bakteriden pek farklı değildi. Ama bir mucize gerçekleşti ve o bakteri büyüklüğündeki hücre, milyarlarca kat büyüyerek bir bebeğe dönüştü.

O bebek de büyüdü ve akıllı bir insan oldu.

O insan ise şu anda kendi yaratılışıyla ilgili olan bu kitabın kapağını okuyor!…

Peki bu mucize nasıl gerçekleşti?

Bu kitapta bu sorunun cevabını öğreneceksiniz. İnsanın yaratılışının ne kadar büyük bir mucize olduğunu  anlayacak ve insanı bir damla sudan yaratan Yüce Allah’ın sonsuz kudretinin delillerini göreceksiniz. İnsanın “tesadüfen” var olduğunu ileri süren evrim teorisinin ise, akla ve bilime aykırı bir hurafe olduğuna tanık olacaksınız.
Dahası, sizi yaratmış olan Allah’ın, sizi bir kez daha diriltmeye mutlak kadir olduğunu kavrayacaksınız.

İnsan, ‘kendi başına ve sorumsuz’ bırakılacağını mı sanıyor? Kendisi, akıtılan meniden bir damla su değil miydi? Sonra bir alak (embriyo) oldu, derken (Allah, onu) yarattı ve bir ‘düzen içinde biçim verdi.’ Böylece ondan, erkek ve dişi olmak üzere çift kıldı. (Öyleyse Allah,) Ölüleri diriltmeye güç yetiren değil midir? (Kıyamet Suresi 36-40)

http://harunyahya.org/tr/Kitaplar/727/Insanin-Yaratilis-Mucizesi

DOSYA İNDİR
doc_icon pdf_icon