Savunma Sistemi Mucizesi

Hayatımız boyunca onlarca, belki yüzlerce kez hasta oluruz. Bitkinleşir, ateşlenir, yatağa düşer, ama bir kaç gün sonra da iyileşiriz. Peki bu hastalık sırasında vücudumuzda ne olmaktadır?

Bizim “hastalanma” ve “iyileşme” dediğimiz bu olaylar sırasında vücudumuzda olağanüstü bir savaş yaşanır. Hastalanmamıza neden olan şey, vücudumuzda yabancı bir takım “canlıların” girmesidir. Gözle göremediğimiz mikroplar vücuda girerek hızla yayılmaya başlarlar. Eğer vücudun bu istilaya karşı koyacak bir mekanizması olmasa, bizi bir haftaya kalmadan ölüme sürükleyebilecek minik canavarlardır bunlar.

Ama vücudun mikroplara karşı koyan bir mekanizması vardır. Hem de, “savunma sistemi” olarak bilinen bu mekanizma, dünyanın en disiplinli, en kompleks ve en başarılı ordusudur. Piyadelerden, ağır zırhlılardan, istihbarat birimlerinden oluşan ve hatta düşmanları fişleyen bir “bilgi işlem” merkezi bulunan savunma sistemi, yaşamımız boyunca mikroplarla savaşır.

Bu sistem, Allah’ın üstün yaratışının bir ispatıdır. Canlılığı rastlantılarla açıklamaya çalışan evrim teorisi ise, savunma sistemindeki olağanüstü özellikler karşısında çaresizdir.

http://harunyahya.org/tr/Kitaplar/928/Savunma-Sistemi-Mucizesi

DOSYA İNDİR
doc_icon pdf_icon