Yaratılış atlası evrime bir darbe daha indirdi: Alaska valisi, okullarda yaratılış’ın okutulması gerektiğini açıkladı

Sayın Adnan Oktar’ın dev eseri Yaratılış Atlası, önce Avrupa’da sonra da ABD, Rusya, Brezilya, Çin, İspanya, İsrail gibi dünyanın dört bir yanında büyük yankı uyandırdı. Bu dev eserde yer verilen sayısız yaşayan fosil örneği, Darwinistleri derin bir sessizliğe gömdü. Yaratılış Atlası’nda Sayın Adnan Oktar’ın ortaya koyduğu net ve somut bilimsel delillere karşı hiçbir akılcı ve bilimsel açıklama getiremeyen Darwinistler için yenilgiyi kabul etmekten başka çare kalmadı. Hatta ünlü İtalyan gazetesi Corriera Della Sera’da Yaratılış Atlası’yla ilgili bir yazıda, “Ama kesin olarak bildiğimiz şey, bizim kaybedenler olacağımız” satırlarıyla bu gerçeği itiraf ettiler.

Yaratılış Atlası Amerika Birleşik Devletleri’nde de çok güzel ve önemli gelişmelere vesile oldu. Atlas’ta yer alan deliller, Darwinistlerin yaklaşık 150 yıldır özenle saklamaya çalıştıkları, sürekli örtbas ettikleri bir gerçeği ifşa ediyordu: Evrimi destekleyen tek bir tane bile fosil yoktur, bugüne kadar elde edilen yüz milyon fosilin istinasız hepsi Yaratılış’ı teyit etmektedir. Dalga dalga yayılan bu gerçek, Amerika Birleşik Devletleri’nde okullarda Yaratılış’ın okutulması konusunu yeniden gündeme getirdi ve Alaska Valisi Sarah Palin konuyla ilgili dikkat çekici açıklamalarda bulundu.

Kendisiyle yapılan bir görüşmede babasının lise fen öğretmeni olduğunu ve öğrenciyken kendisine fosilleri göstererek konuları anlattığını açıklayan Sarah Palin şöyle diyordu:

HER İKİSİNİ DE (YARATILIŞ VE EVRİM) ÖĞRETİN. BİLGİDEN KORKMAYIN. Okullarımızda sağlıklı bir tartışma ortamının bulunması çok önemli ve değerlidir. Ben bunu bir fen öğretmeninin kızı olarak söylüyorum. Her iki açıdan da bilgi edinmek çok kıymetli ve ayrıcalıklı bir durum, konuyu iki yönüyle de öğrenmek… Bilgiden korkmayın ve BIRAKIN ÇOCUKLAR KONUYU HER YÖNÜYLE ÖĞRENSİNLER.

 

Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyetçi Parti’nin Başkan Adayı John McCain tarafından Başkan Yardımcısı Adayı olarak açıklanan Sarah Palin’in bu önemli açıklamaları Amerikan halkı tarafından da büyük destek görmüştür. Daha önce politikacıların önemli bir kısmının evrim ve Yaratılış gerçeği hakkında açıklama yapmaktan kaçındıkları ABD’de, Adnan Oktar’ın Yaratılış Atlası kitabının ardından böyle önemli açıklamalar yapılması elbette son derece dikkat çekicidir.

Anchorage Daily News, “Yaratılış Bilimi, Seçim Yarışına Dahil Oldu”
 

 

Boston Globe, “Sarah Palin Devlet Okullarında Yaratılış’ın Okunması
Düşüncesine Açık Olduğunu Söyledi”

 

 

SAYIN ADNAN OKTAR’IN DARWINİZM’İ YERLE BİR EDEN ESERLERİNİN AMERİKA’DAKİ ETKİSİNDEN ÖRNEKLER
ADNAN OKTAR’IN DARWİNİZM KONULU FAALİYETLERİ SEED MAGAZİNE’DE , Eylül 2006

 

Ünlü bilim dergilerinden Seed Magazine, Eylül sayısında, Adnan Oktar’ın dünya çapında devam eden faaliyetlerine geniş yer ayırdı. Yazıda Adnan Oktar’ın onursal başkanı olduğu Bilim Araştırma Vakfı’nın, dünyada evrim teorisinin geçersizliğine karşı bilimsel faaliyet gösteren “EN ETKİLİ VE EN GÜÇLÜ KURUM” olduğu belirtildi. 

BAV’IN ÇALIŞMALARI NATURE DERGİSİ’NDE, Kasım 2006

Dünyaca tanınmış bilim dergisi Nature’ın 23 Kasım 2006 tarihli sayısında “Evrim Karşıtları Avrupa’da Profillerini Yükseltiyorlar” başlıklı özel bir haber yayınlandı. Haberde, Maciew Giertych isimli Polonyalı bir biyoloğun Avrupa Parlamentosundaki parlementerler için düzenlediği “Avrupa’da Evrim Teorisini Öğretmek” başlıklı seminere yer verildi. Nature Dergisi’ndeki haberde İtalya, Almanya, Polonya, Fransa ve İngiltere gibi Avrupa ülkelerindeki okulların müfredatlarında, evrim ve yaratılış konularının ne şekilde yer aldığı ele alınıyordu. Haberde Bilim Araştırma Vakfı’nın Türkiye’deki çalışmalarına da yer verilmişti:

“HAREKETİN EN GÜÇLÜ OLDUĞU YER AVRUPA BİRLİĞİ’NE GIRMEYE HAZIRLANAN TÜRKİYE’DİR… Ana yaratılışçı organizasyon, Bilim Araştırma Vakfı, önde gelen Amerikan yaratılışçıları konferans vermeleri için sık sık Türkiye’ye davet etmekte.”

 

 

ABD’DE FAALİYET GÖSTEREN DARWINIST VAKIF’TAN – National Center
for Science Education Internet Sitesi

ABD’de faaliyet gösteren ve devlet okullarında evrim teorisinin okutulması için faaliyet yürüten National Center for Science Education (Bilim Eğitim Merkezi) isimli vakfın internet sitesinde Türkiye’deki Evrim Teorisi ve Yaratılış Gerçeği konulu faaliyetlere geniş yer verildi. Reuters Haber Ajansınin bülteninde ve Nature dergisinde BAV ve Harun Yahya’nın çalışmaları hakkında yer alan haberlere de atıfta bulunan yazıda, Missouri’deki Truman State Üniversitesinde fizikçi olan Türkiye doğumlu Taner Edis’in “Harun Yahya  medya tabanlı gözde bir yaratılışçılık akımı oluşturmayı başardı” şeklindeki sözlerine yer verildi.

Yazıda Darwinist genetikçi Steve Jones’un Nature dergisinde yer alan “Yaratılışçılık Türk politikasında ana bir konu; tartışma Amerika’dan çok daha gergin. Bütün okullarda okutulan biyoloji kitapları yaratılışçı anlayışta.” şeklindeki açıklamasına da atıfta bulunuldu. Jones, bu yorumunun devamında Türkiye’de Darwinizmin konumunu kastederek evrimin bittiğini şöyle açıklıyordu: “Fakat Türkiye için çok umutlu değilim.”

Science, 16 Şubat 2007

Evrim yanlısı yayınlarıyla tanınan Science dergisinin 16 Şubat 2007 tarihli sayısında Harun Yahya müstear ismiyle eserlerini yayınlayan Sayın Adnan Oktar’ın Yaratılış Atlası’nın etkilerinden bahseden “İnanç ve Bilim” başlıklı bir haber yer aldı. Haberde özetle şu ifadeler yer alıyordu:

“Uzun zamandır EVRİME YAPILAN EN GÖZ KAMAŞTIRICI GÖRÜNÜMLÜ SALDIRI Bu, son haftalarda kendilerine Yaratılış Atlası gönderilen Avrupalı bilim adamlarının ortak görüşü.”

 

 

The New York Times, 17 Temmuz 2007

 

1 milyon 120 binden fazla tirajı olan ve uluslarası takip edilen günlük gazetelerden The New York Times gazetesi, 17 Temmuz 2007 tarihinde “İslami Yaratılışçı ve Tüm Dünyaya Gönderilen Kitap” başlığı ile Yaratılış Atlası’na geniş yer verdi. Atlas’ın insanlar üzerindeki güçlü etkisinin anlatıldığı haberde şu ifadeler yer aldı:

“Bu ses Türkiye’den Adnan Oktar’ın sesi. Kendisi, Harun Yahya müstear ismiyle, bilim ve iman konularında ve özellikle evrim teorisinin kendi ifadesiyle “aldatmaca” olduğu hakkında çok sayıda kitap, video ve DVD yayınladı. Kitaplarından birisi “Yaratılış Atlası” ise ülke içerisinde bilim adamlarının, Kongre üyelerinin, Queens ve Bemidji, Minnesota gibi yerlerdeki bilimsel müzelerin posta kutularında isimsiz olarak bırakılmış bulunuyor.”
http://harunyahya.org/tr/Harun-Yahya-Etkiler/9126/Yaratilis-atlasi-evrime-bir-darbe-daha-indirdi-Alaska-valisi-okullarda-yaratilisin-okutulmasi-gerektigini-acikladi