Bilim ve Teknik’te Dinokuş Masalı

Bilim ve Teknik dergisinin Nisan 2006 sayısında “En küçük Triceratops” başlıklı bir haber yayınlandı. Bir dinozor genusu olan Triceratops’a ait yeni bir fosil bulgusunu haber veren yazının satır arasında, kuşların dinozorların torunu olduğu yönündeki klasik evrimci masalından bahsediliyordu.

dino kuş yalanAncak kuşların dinozorlardan evrimleştiği teorisi, hiçbir bilimsel delile dayanmayan ve hiçbir geçerliliği olmayan bir teoridir. Dahası, evrimciler için aşılması mümkün olmayan bilimsel problemlerle kuşatılmıştır. ABD”nin ünlü bilim kuruluşu Smitsonian Enstitüsü”nde Kuşlar Bölümü başkanı olarak görev yapan Storrs L. Olson, Washington Times gazetesinde yayınlanan yorumlarında, teorinin buna rağmen reklam konusu olduğunu şu sözlerle ifade etmiştir:

“”Kuşlar dinozordur” tezini destekleyen insanlar bu tartışmada [kuşların sözde evriminin dinozorlardan mı başka bir sürüngen grubundan mı olduğu tartışması] uzun süre seslerini yükselttiler. Kuşların dinozorlara dönüştüğü teziyle ilgili çok sayıda problem var. Teori buna rağmen popüler medyada reklam konusu oldu.” (Larry Witham, “Sue Makes Debut in Latest Attack of Dino-Mania”, The Washington Times, 16 Haziran 2000)

Sadece hayalgücüne dayalı bu evrimci masal, evrimciler için aşılması mümkün olmayan bilimsel gerçeklerle kuşatılmıştır. Bu konudaki geniş yazılarımız için bkz. http://www.netcevap.org/propaganda_kus.html

http://harunyahya.org/tr/NetCevap/146710/Bilim-ve-Teknik#8217;te-Dinokus-Masali