The Guardian: İngiltere’de Darwinizm yerle bir!


İngiltere’nin The Guardian gazetesi, yaptığı haber ile, Harun Yahya’nın eserlerinin, dünya çapındaki etkisini açıklamış oldu. Darwin’in doğumunun 200. yıldönümünde, yüzyılımızda tamamen çöküşe giden Darwinizm’i kurtarmak adına oluşturulan “Rescuing Darwin” (Darwin’i Kurtarma) projesi altında yapılan anket, Harun Yahya eserlerinin Avrupa’daki etkisini ortaya çıkardı. Ve, Darwinizm’in kalesi olarak bilinen İngiltere’de, DARWİNİZM’E İNANANLARIN ORANININ SADECE %25 OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. 

Gerçekte söz konusu ankette ortaya çıkan ve evrime inanmayanları temsil eden asıl rakamlar bundan çok daha yüksektir. Ancak basına yansıtılan bu oran bile, Darwinizm’in Avrupa’da ne kadar büyük bir yenilgi almış olduğunu açıkça göstermektedir.
Ve bu anket ile anlaşılmıştır ki, İNGİLİZ HALKI ARTIK HURAFELERE İNANMIYOR! Ve yine anlaşılmıştır ki, HARUN YAHYA ESERLERİ AVRUPA’YI MANEN FETHETTİ!
Harun Yahya’nın eserlerinin dünya çapındaki bu olağanüstü etkisi, daha önce Yaratılış Atlası’nı kapaktan haber yapmış olan Christian Science Monitor gazetesinde de şu ifadelerle yer almıştı: “İslami Yaratılışçı Grup, Dünya Çapında, Gösterişli Bir Yıldırım Saldırı Başlatıyor!”
Yıldırım saldırı olarak ifade edilen Yaratılış Atlası, Avrupa’da yıldırım netice verdi. Harun Yahya’nın bu önemli çalışmaları çok hayırlara vesile oldu. Avrupa’da artık karanlık günler geride kaldı. Avrupa artık, Harun Yahya’nın vesilesiyle aydınlık günlere doğru ilerliyor.
Bu önemli uyanış, yalnızca Avrupa ile sınırlı değildir. Avrupa da dahil olmak üzere, tüm dünyada Harun Yahya’nın eserleri ile evrim teorisine karşı büyük bir hareketlenme başgöstermiştir. TÜRKİYE’DE ŞU ANDA EVRİM TEORİSİNİ kabul etmeyenlerİn ORANI %95’DİR. Science dergisinin yapmış olduğu bir ankete göre ise, AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ, Türkiye’nin hemen ardından EVRİME İNANMA ORANLARININ EN AZ OLDUĞU ÜLKEDİR. Darwinist kökenli çeşitli ülkelerde yapılmış anketler de, yine Darwinistlerin kabul etmek istemedikleri gerçek sonuçları ortaya çıkarmıştır:
Fransız bilim sitesi Science Actualités’de yapılan anket sonucuna göre halkın %92’si, Almanya Die Welt gazetesi internet sitesinde yapılan anket sonucuna göre halkın %86’sı, Danimarka’nın Ekstra Bladet gazetesi internet sitesi anket sonucuna göre halkın %88’i, Almanya’nın Süddeutsche Zeitung gazetesi internet sitesi anket sonucuna göre halkın %87’si, İsviçre’nin Blick gazetesi internet sitesi anket sonucuna göre halkın %85’i Darwİnİzmİ KABUL ETMEMEKTEDİR.
Harun Yahya eserleri tüm dünyayı YILDIRIM BİR HAREKATLA uyandırmış ve DARWIN’İN EVRİM TEORİSİNİ YIKIP YOK ETMİŞTİR. Daha önce Amerika’da gerçekleştirilmeye çalışılan evrim karşıtı çalışmalar, hiçbir zaman bugün Harun Yahya eserlerinin gerçekleştirdiği etkiyi meydana getirememiştir. Bu kurumlar 1970’lerden beri faaliyet yapmaktadırlar. Ancak ne Avrupa’da ne de dünya çapında Darwinizme karşı güçlü bir vuruş sergileyememişlerdir. Öyle ki, insanların bu kurumlardan, yaptıkları çalışmalardan haberleri bile olmamıştır. Çünkü bu kurumlar, dünyanın yaşının 6 bin yıl olduğunu iddia eden ve pek çok açıdan güçsüz bir anlatıma sahip, etkisi az olan kurumlardır. DÜNYADA DarwİnİzmE KARŞI YEGANE GÜÇLÜ HAREKET, HARUN YAHYA TARAFINDAN GERÇEKLEŞTİRİLMİŞTİR. Çünkü Harun Yahya, akılcı, Kuran mantığına uygun, açık ve kesin bilimsel delillere dayanan izahlarla tüm dünyada gönülleri fethetmiştir. Harun Yahya’nın dünya çapındaki bu başarısı, ruha ve akla tam HİTAP EDEN, BİLİMSEL DELİLLERLE İSPATLI OLDUĞUNDAN AKSİ İSPATLANMASI İMKANSIZ neticelere dayanmaktadır.
Şimdi bu değerli eserlerin etkisi, Darwinizm’in dünyada yok oluşunu beraberinde getirirken, insanların çok daha bilinçlenmelerine de vesile olmaktadır. Timesonline.co.uk internet sitesinde yayınlanan bir habere göre İNGİLTERE’DE MÜSLÜMANLARIN SAYISI 10 KAT HIZLI ARTIŞ GÖSTERMEKTEDİR. İngiltere’de yaşayan Müslümanların sayısı son 4 yılda 500 binin üzerinde artarken, Hıristiyanların nüfusu azalmıştır. 500 bini aşan bu artış, DÜNYADA BU YÖNDE TEK ETKİLİ İSİM OLAN HARUN YAHYA VESİLESİYLEDİR. Harun Yahya eserlerinden sonra Darwinizm’in kalesi İngiltere’de insanlar evrim aldatmacasını terk etmiş ve Müslümanların oranı da 10 katı bir ivme kazanmıştır.

Allah inancına bu büyük yöneliş, Darwinizm’e karşı bu büyük bilinçlenme Harun Yahya’nın eserlerinin vesile olduklarıdır. Rabbimiz, Kuran’da vadettiği gibi “…hakkı (hak olarak) Kendi kelimeleriyle gerçekleştirecektir.” (Yunus Suresi, 82) Bir aldatmacaya dayanarak Allah’a karşı mücadele vermeye çalışanlar, mutlaka kendi yalanları ve batıl dinleri içinde başarısızlığa uğrayacaklardır. Yüce Allah, 21. yüzyılda, Harun Yahya’nın eserlerini vesile ederek tüm Darwinistleri büyük bir yenilgiye uğratmıştır. Darwin’in 200. doğum yıldönümünü kutlamaya hazırlanırken Darwinistlerin karşı karşıya kaldıkları bu gerçek, artık Darwin’in kurtarılamayacağını açıkça göstermiştir. DARWİN, KENDİ EVİNDE, KESİN VE AÇIK ŞEKİLDE MAĞLUP OLMUŞTUR.

 

http://harunyahya.org/tr/Makaleler/12559/The-Guardian-Ingilterede-Darwinizm-yerle-bir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.