Ulaş Ailesi BBC’ye Belgesel Oldu Ama…

Milliyet gazetesinin 19 Mart, Hürriyet gazetesinin de 8 Mart 2006 tarihli internet baskılarında, Hatay’lı Ulaş ailesiyle ilgili bir habere yer verildi*. Buna göre ünlü BBC televizyonu, genetik bir rahatsızlıktan ötürü bazı üyeleri dört ayak üzerinde yürüyerek hareket eden bu aile ile ilgili bir belgesel çekmişti. Milliyet haberinde aktarılan bilgilerde herhangi bir evrimci yoruma yer verilmezken, belgeselde “Türk insanının evrimi reddettiği”nin de  vurgulandığı  ifade ediliyordu. Hürriyet yazısında ise bazı İngiliz gazetelerine dayanılarak söz konusu aile mensuplarının “insanın geçirdiği evrime ışık tutabilecek birer vaka olduğu” iddia ediliyordu.

Bu aileyi inceleyen bilim adamları, hastalığın insanın hayali evrimiyle ilgili bazı fikir açılımları ortaya koyabileceği gibi yorumlarda daha önce de bulunmuşlar, biz de bu konudaki evrimci iddialara daha önce bu sitede cevaplar yayınlamıştık. Söz konusu yazıları aşağıdaki linklerden okuyabilir, bu ailenin durumunun neden “insanın geçirdiği evrime ışık tutabilecek bir vaka olmadığını” kendiniz görebilirsiniz.

Makale 1
Makale 2
Makale 3

* Hürriyet, “Ulaş ailesi BBC”ye belgesel oldu”, 8 Mart 2006; Milliyet, “BBC: “Dört ayaklı aile’nin ilkel beyni gelişmemiş”, 19 Mart 2006

http://harunyahya.org/tr/NetCevap/146753/Ulas-Ailesi-BBC#8217;ye-Belgesel-Oldu-Ama